قهوه فرنچ پرس خوش طعم و غلیظ است، اما برخلاف تصور عموم ظرافت زیادی برای دم آوری نیاز دارد. مانند هر روش دیگری، کیفیت عصاره گیری در رعایت جزئیات است. مثلا: بهتر است برای عصاره گیری کامل از قهوه، بلافاصله پس از دم کردن آن را تخلیه کنید تا تلخ یا گچی نشود. سپس، در فنجان هیجان انگیزتان فرو بروید و از طعم و عطر قهوه تازه خود لذت ببرید. دم کردن قهوه با فرنچ پرس تنها چهار دقیقه طول می کشد. با قهوه درختی همراه باشید:

قدم اول: آب را بجوشانید و دستگاه را کمی گرم کنید

یک و نیم برابر فرنچ پرس خود آب جوش آماده کنید. حتما قبل از تهیه و سرو قهوه، فرنچ پرس و فنجان های خود را با آب جوشیده گرم کنید.

قدم دوم: قهوه خود را آسیاب کرده و وزن کنید

در حالی که آب گرم می شود، قهوه خود را آسیاب کنید. قهوه فرنچ پرس نیاز به آسیاب درشت و یکنواخت دارد. توصیه می کنیم با نسبت قهوه به آب 1:15 شروع کنید. درجه آسیاب قهوه نیز در آسیاب دستی باید بین درجه 6 تا 6.5 باشد. توصیه ما این است که قهوه را خیلی ریز آسیاب نکنید. این یک اشتباه رایج هنگام تهیه قهوه فرنچ پرس است. آسیاب بیش از حد باعث ایجاد فنجان “گل آلود” می شود. دانه های بیش از حد آسیاب شده می توانند از فیلتر عبور کنند. ریز دانه ها نیز علاوه بر آن، ممکن است فیلتر دستگاه را مسدود کنند.

قدم سوم: قهوه را شکوفا کنید

دو برابر مقدار قهوه، آب، روی قهوه موجود در دستگاه بریزید. به عنوان مثال، اگر 30 گرم قهوه دارید، باید 60 گرم آب اضافه کنید. با یک قاشق یا چاپستیک، مخلوط قهوه و آب را به آرامی هم بزنید. اجازه دهید قهوه به مدت 30 ثانیه شکوفا شود. برای مطالعه بیشتر درباره شکفتن قهوه و دلایل اهمیت آن مقاله زیر را پیشنهاد میکنیم:

شکفتن قهوه به چه معنا است؟ چرا (Coffee Bloom) مهم است؟

قدم چهارم: آب باقیمانده را بریزید و درب آن را به آرامی روی مخلوط قرار دهید.

لطفا فیلتر را پایین نبرید! بگذارید قهوه در آب به مدت چهار دقیقه غوطه ور باشد. زمان بگیرید، (چهار دقیقه را حدس نزنید!). این مرحله (غوطه وری) مهم ترین مرحله دم آوری با فرنچ پرس است. 

قدم پنجم: اکنون فیلتر را به سمت پایین فشار دهید.

اگر فیلتر به سختی به سمت پایین حرکت میکند: به این معنی است که آسیاب شما برای این دستگاه خیلی خوب است.

اگر پیستون به راحتی جا به جا میشود: به این معنی است که آسیاب قهوه تان برای فرنچ پرس خیلی درشت است.

قدم ششم: قهوه را سرو کنید

اجازه ندهید قهوه ته نشین شود. ته نشین شدن قهوه باعث می شود که عصاره گیری قهوه بیش از حد ادامه یابد و قهوه با کیفیتی دریافت نکنید.

قدم هفتم: پس از هر بار استفاده فرنچ پرس خود را تمیز کنید

فیلتر فلزی را خیس کنید و بعد از هر بار استفاده تمام اجزای فرنچ پرس را با مایع شوینده و آب بشویید. در بسیاری از آموزش های موجود در زمینه قهوه روی تمیزی دستگاه های دم آوری تاکید نمیشود.

نکات پایانی برای تهیه یک قهوه بی نظیر با فرنچ پرس

  • نسبت آسیاب و زمان لازم برای دم کردن قهوه مورد علاقه خود را بیابید. یک بار دم کنید و مزه کنید. خیلی ترش است؟ یک درجه مناسب برای آسیاب انتخاب کنید. میتوانید به مدت ده ثانیه بیشتر هم بزنید. خیلی تلخ است؟ یک درجه درشت تر آسیاب کنید یا اصلا هم نزنید.
  • یک آسیاب درشت با زمان عصاره گیری طولانی‌تر را امتحان کنید. بی شک در پایان نوشیدنی ای کاملا شفاف با طعمی شگفت‌انگیز و اسیدیته بالا خواهید داشت.
  • همه عصاره گیری ها با دستگاه فرنچ پرس، همه چهار دقیقه را برای دم آوری نیاز ندارند. اگر از آسیابی با درجه بالاتر (آسیاب ریزتر) استفاده کنید زمان کمتری نیاز است.
  • همانطور که می دانیم، تهیه یک قهوه بدون کافئین واقعا سخت است. در این فرآیند، روغن‌ها، طعم‌ها و همچنین کافئین باید بین برود و یک فنجان عطر خالص باقی بماند. این یک ترفند کمتر شناخته شده است. شما می توانید قهوه خود را با استفاده از یک فرنچ پرس “بدون کافئین” کنید. به اندازه ای آب داغ بریزید که تمام قهوه موجود در دستگاه مرطوب شود. بگذارید ته نشین شود. آب را پس از سی ثانیه دور بریزید. از جایی که کافئین بسیار محلول در آب است، با اولین تخلیه آب بیشتر کافئین قهوه از بین میرود. سپس آب بیشتری به دستگاهتان اضافه کنید و طبق معمول عصاره گیری کنید.
  • میتوانید قهوه حاصل از فرنچ پرس را از طریق مخروط V60 صاف و شفاف کنید. تصور کنید فرنچ پرس مانند یک پنجره رو به یک منظره مه آلود و قهوه فیلتر شده مانند یک پنجره رو به یک منظره بی نقص تابستانی است. هر دو این مناظر زیبایی های خاص خود را دارند و هر دو دلچسب هستند. اما با غوطه‌ور کردن صحیح قهوه در فرنچ پرس، و سپس فیلتر کردن آن با یک فیلتر قهوه، مانند فیلتر v60، تجربه‌ای بی نظیر به خود هدیه می‌دهید که هیچ یک از این دستگاه ها به تنهایی نمی‌توانند آن را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *