v60 یکی از محبوب ترین روش های دم آوری قهوه در دنیای مدرن است.این محبوبیت به دلیل قهوه خوش طعم، استفاده آسان و مراحل سرگرم کننده آن است! تهیه قهوه با کمکس و v60 از روش های مربوط به موج سوم قهوه است و به آن روش پور اور (Pour Over) گفته می‌شود. در حالی که این روند ممکن است سخت به نظر برسد اما، اگر نکات حرفه ای زیر را دنبال کنید، در کمترین زمان ممکن قهوه ای بی نقص با کیفیت کافه درست می کنید. به غیر از V60، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

  • قهوه: از دانه های تازه که اخیراً رست شده اند استفاده کنید. در صورت امکان دانه ها را قبل از شروع مراحل آسیاب کنید.
  • آب: از آب تصفیه شده استفاده کنید. مواد اولیه با کیفیت تر در تهیه هر نوع قهوه ای عصاره گیری کامل تری ارائه میدهد.
  • فیلتر: سایز متناسب با v60 خود را بیابید.
  • ترازو: بدون یک ترازو دیجیتال نمی‌توانید با دقت اندازه‌گیری کنید. این یک ابزار بسیار مهم است. ترازو برای علاقه مندان به قهوه مهم ترین ابزار است.
  • کرونومتر/تایمر: می توانید از کرونومتر روی گوشی خود استفاده کنید و یا یک تایمر اختصاصی برای این کار داشته باشید.روش کلاسیک تر برای اطلاع از زمان قهوه یک ساعت شنی دقیق است. در بسیاری از قهوه فروشی ها این محصولات را میتوانید پیدا کنید.

نحوه دم کردن قهوه با V60

هنگامی که تمامی موارد ذکر شده در تصویر را تهیه کردید، وقت آن است که قهوه ای با طعمی بینظیر درست کنید.

1. آب را بجوشانید

برای تهیه قهوه گرم با این دستگاه آب را تا 94 درجه سیلسیوس گرم کنید. از دماسنج استفاده کنید، یا اگر در دسترس نیست. آب را به جوش بیاورید، سپس آن را از روی حرارت بردارید حدود 30 ثانیه منتظر بمانید تا دمای آن به 94 درجه برسد.

2. 25 گرم قهوه را پیمانه و آسیاب کنید

قهوه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. ما یک رست سبک تر و با اسیدیته و طعم بالا را توصیه می کنیم. از یک آسیاب ریز تا متوسط استفاده کنید. اگر از اسیاب خانگی استفاده میکنید بهتر است دانه های آسیاب شده را کمی درشت تر نمک خوراکی در نظر بگیرید. در تهیه این نوع قهوه، توصیه می کنیم بلافاصله قبل از شروع فرآیند دم، قهوه خود را آسیاب کنید. اگر میتوانید از یک مغازه محلی قهوه تازه تهیه کنید. برای طعم بهتر نوشیدنی خود از قهوه تازه آسیاب شده استفاده کنید . اندازه گیری وزن نیز بسیار دقیق تر از اندازه گیری حجم است، به همین دلیل توصیه می کنیم از ترازو استفاده کنید.

3. فیلتر V60 را تا کنید

یکی از مزایای تیه قهوه با V60 این است که می‌توانید مستقیماً در هر لیوان، فنجان یا ظرفی که مد نظر دارید آن را دم کنید. این مورد کافی است تا به عنوان یک طرفدار قهوه فیلتر قهوه v60 را در مسافرت یا محل کار خود همراه داشته باشید.

4. فیلتر را به طور یکنواخت مرطوب کنید

قبل از مرطوب کردن فیلتر، فیلتر را با دست تمیز کنید تا ذرات ریز کاغذ که حاصل از برش آن است از روی فیلتر حذف شود. نکات ریز اینچنینی نتیجه ای باور نکردنی روی طعم قهوه شما میگذارد و دمی بی نقص تر ایجاد می کند. اکنون، فیلتر را به طرفین v60 ببندید. ظرفی را که در زیر فیلتر قرار میدهید تا در واقع قهوه را در آن کنید را از قبل گرم کنید. میتوانید با چرخاندن آب داغ در آن یا گذاشتن بر روی کتری این کار را انجام دهید. فقط فراموش نکنید که قبل از شروع دم کردن، این آب را دور بریزید!

قهوه‌تان را اضافه کنید، V60 را تکان دهید تا سطح قهوه در آن در یک سطح صاف قرار گیرد. این عمل به شما امکان استخراج یکنواخت را فراهم می کند. همه این مراحل را انجام دهید سپس آن را بر روی ترازوی خود قرار دهید و آن را به صفر برسانید. اکنون 300-400 گرم آب را طبق مراحل شش و هفت به مجموعه اضافه کنید. زمان دم کردن 2-3 دقیقه است.

6. آزاد شدن گاز های محبوس در دانه های قهوه(شکفتن قهوه)

پس از افزودن آب به صورت دورانی و به طور یکنواخت در همه نقاط سطح قهوه اجازه دهید 45 ثانیه بگذرد. این عمل یک واکنش شیمیایی را آغاز می کند. در این مرحله گازهای به دام افتاده از قهوه آسیاب شده حذف می شوند. اگر بلافاصله تمام آب را اضافه کنید، این گازها در قهوه گیر کرده و طعم آن را تحت تاثیر قرار می دهند. به عنوان یک قانون کلی، ما نسبت 2:1 آب به قهوه برای شکفتن هر چه بهتر قهوه پیشنهاد میکنیم. به عنوان مثال، اگر من از 25 گرم قهوه استفاده می کنم، 50 گرم آب برای شکفتن قهوه اضافه می کنم. برای آشنایی بیشتر با مفهوم شکفتن قهوه و دلیل وجود گاز در دانه های آن مقاله زیر را مطالعه کنید: 

 7. آب باقیمانده را بریزید

هنگامی که تایمر شما به 45 ثانیه رسید، به طور مداوم آب را به بستر قهوه اضافه کنید. این کار را با ریختن آب به آرامی در دایره های مارپیچ در اطراف محیط بیرونی دایره ای که قهوه شما در آن قرار دارد، انجام دهید. آب را مستقیماً روی یک نقطه فیلتر v60 نریزید. سطح آب نباید به لبه بالایی دستگاه نزدیک شود. این مرحله باید تقریباً یک دقیقه طول بکشد.

8. اجازه دهید آب تخلیه شود

پس از اتمام تخلیه آب از طریق فیلتر، قهوه تان آماده است. از قهوه خود لذت ببرید!

از ابتدا تا انتهای این مراحل، باید بین 2:15 تا 2:30 طول بکشد. زمان کلی مراحل نباید تفاوت زیادی با این زمانبندی داشته باشد. چنین مشکلاتی نشان دهنده درشتی آسیابی است که در آن قهوه خود را آسیاب می کنید. اگر سرعت عبور آب از فیلتر v60  شما کمتر از 2:15 باشد، آسیاب قهوه شما خیلی درشت بوده است. اگر زمان  بیش از 2:30 طول بکشد، آسیاب قهوه شما و درنتیجه عصاره گیری تان بینظیر بوده است. اکنون، فیلتر کاغذی را به همراه تفاله های قهوه دور بریزید. اکنون وقت آن است از قهوه خود لذت ببرید.

مانند همه چیز، تمرین باعث پیشرفتتان می شود. اگر اولین دم آوری شما با v60 طعم خوبی ندارد، اگر قهوه تان آبکی است، تسلیم نشوید! تغییرات کوچکی در روند و دستور تهیه خود ایجاد کنید. آیا مایل به امتحان کردن قهوه سازهای دیگر هستید؟ مجموعه آموزش های ما در قهوه درختی ممکن است به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که کدام یک را آزمایش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *