کمکس قهوه سازی دستی است که به روش ریختن آب بر روی قهوه آسیاب شده و عبور از فیلترعمل می‌کند. قهوه‌ساز کمکس شامل یک قیف شیشه‌ای و فیلتر ساخته شده از الیاف کاغذی با ضخامت بیشتر از یک کاغذ معمولی است که بیشتر روغن قهوه را می‌گیرد. نتیجه حذف روغن طعم متفاوت قهوه کمکس با دیگر قهوه ها است. تهیه قهوه با کمکس یکی از روش های مربوط به موج سوم قهوه است و به آن روش پور اور (Pour Over) گفته می‌شود. این روش را پیتر شلمبوم شیمی دان آلمانی در قرن بیستم میلادی ابداء کرد. اگر قهوه شفافی دوست دارید که طعم منحصر به فرد دانه های قهوه شما را به نمایش بگذارد، قهوه کمکس بهترین انتخاب است. اگر به فرنچ پرس یا روش های دیگری که از فیلتر کاغذی استفاده نمیشود عادت دارید، ممکن است این قهوه را چندان دوست نداشته باشید.

برای تهیه قهوه کمکس به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟

  1. قهوه: از دانه های تازه که اخیراً رست شده استفاده کنید. در صورت امکان دانه ها را قبل از دم آوری آسیاب کنید.
  2. آب: از آب تصفیه شده استفاده کنی. مواد اولیه با کیفیت تر در تهیه هر نوع قهوه ای عصاره گیری کامل تر و بهتری را ارائه میدهد.
  3. فیلتر: سایز متناسب با کمکس خود را بیابید.
  4. ترازو: بدون ترازو آشپزخانه دیجیتال نمی‌توانید به دقت اندازه‌گیری کنید. این یک ابزار بسیار مهم است، زیرا دستور تهیه این نوع قهوه بر اساس یک نسبت وزنی محاسبه می شود.
  5. کرونومتر/تایمر: می توانید از کرونومتر روی گوشی خود استفاده کنید یا یک تایمر اختصاصی برای این کار داشته باشید.کرونومتر/تایمر: می توانید از کرونومتر روی گوشی خود استفاده کنید یا یک تایمر اختصاصی برای این کار داشته باشید.

شش مرحله تا تهیه قهوه ای بی نقص با کمکس

مرحله اول: آسیاب یک دست اولین قدم برای تهیه یک قهوه معطر

قهوه موردنظرتان را روی یک آسیاب متوسط تا درشت ​​آسیاب کنید. هرچه آسیاب با کیفیت تری داشته باشید اندازه ذرات ثابت‌تری را ارائه می‌کند و امکان استخراج یکنواخت‌ تر قهوه و یک فنجان قهوه خوش طعم تر را فراهم می‌کند.

مرحله 2: آماده سازی دستگاه کمکس برای دم آوری 
یک فیلتر قهوه CHEMEX را به شکل مخروطی باز کنید و آن را در بالای دستگاه کمکس قرار دهید. فیلتر را با آب گرم مرطوب کنید و آب را در حالی که فیلتر را روی دیواره قهوه ساز چسبیده شده است؛خارج کنید.

مرحله 3:اندازه گیری دقیق قهوه 

دستگاه کمکس را روی ترازو قرار دهید ترازوی خود را صفر کنید. سپس به اندازه دوز قهوه و تعداد فنجان مورد نظرتان شانزده برابر قهوه ریخته شده آب بجوشانید. برای دقت بیشتر در نسبت آب و قهوه مصرفی به جدول زیر مراجعه کنید:

chart of ratios of coffee to water for pourover coffee

نسبت آب و قهوه مصرفی در کمکس

آیا می خواهید بهترین نسبت قهوه و آب را در این روش بدانید؟

مانند آنچه در تهیه قهوه با v60 آورده ایم؛ هیچ پاسخ آسان و سریعی وجود ندارد زیرا نسبت می تواند (و باید) بر اساس دانه ها و سلیقه شما تغییر کند. هیچ اتفاق نظری در مورد بهترین نسبت وجود ندارد!

با این حال، ما نسبت 1:14 (1 گرم قهوه به 14 گرم آب) را برای روست ها پیشنهاد میکنیم. بسیاری از باریستاها نسبت 1:16 یا 1:17 را نیز دوست دارند. باید منشا و رست دانه را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی را بیشتر دوست دارید.

مرحله 4: برای عطر عالی و عصاره گیری هر چه کامل تر قهوه کمی حوصله کنید
پس از اینکه مقدار مناسب آب را به جوش آوردید، آن را از روی حرارت بردارید. باید اجازه دهید تا جوشیدن آب کاملاََ متوقف شود. مقدار مناسب آب را با حرکات دایره ای روی قهوه آسیاب شده بریزید تا خیس شود و حدود 30 ثانیه صبر کنید تا “شکفته شود”.

نکته: گاز به دام افتاده در حین بو دادن(رست شدن) دانه ها با این حرکت آزاد میشود. به صورت حباب‌هایی روی سطح مخلوط آب و قهوه ظاهر می‌شوند، در نتیجه گاز مهارکننده طعم به سمت بالا دفع می‌شود. هنگامی که این کار کامل شد، آب می تواند آزادانه مواد معطر و روغن قهوه را در حین دم کردن و عبور از فیلتر استخراج کند.

مرحله 5: چهار دقیقه بعد قهوه شما آماده است

پس از حدود چهار دقیقه قهوه تان آماده است. فیلتر را با تفاله های مصرف شده از دستگاه خارج کنید و دوربریزید. پس از چهار دقیقه و عبور کامل آب از فیلتر قهوه اماده است.

مرحله ششم: لذت ببرید

برای اینکه قهوه خود را گرم نگه دارید، می توانید کمکس خودرا را مستقیماً روی اجاق برقی یا شعله گاز با حرارت کم قرار دهید.

مانند همیشه، برای حرفه ای شدن نیاز به تمرین دارید. اگر اولین قهوه شما با کمکس ممکن است طعم خوبی نداشته باشد. اگر نتیجه مطابق انتظارتان نبود، تسلیم نشوید! سفری هزاران کیلومتری با تنها یک قدم آغاز میشود. در روند، دستور تهیه و مقدار و قهوه مصرفی خود تغییر ایجاد کنید. آیا مایل به امتحان کردن روش های دیگر هستید؟ مجموعه آموزش های ما در قهوه درختی میتواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید فردا کدام روش را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *