برای یک علاقه مند به قهوه هیچ چیز بهتر از یک شات قهوه اسپرسو تلخ با یک لایه فوم غلیظ نیست. این روش ایتالیایی تهیه قهوه در رأس روش‌های تهیه آن قرار دارد. علاوه بر این، با استفاده از اسپرسو، می‌توانید مجموعه کاملی از نوشیدنی‌های بر پایه قهوه اسپرسو مورد علاقه‌ خود را درست کنید: لاته، کاپوچینو، فلت وایت، ماکیاتو و…

اما یک سوال مهم بهترین راه برای تهیه اسپرسو چیست؟ آیا می توان بدون ماشین اسپرسو(دستگاه اسپرسو ساز) اسپرسو درست کرد؟ در اینجا بهترین راه‌ها برای تهیه اسپرسو وجود دارد که به ترتیب اولویت با مزایا و معایب هر کدام رتبه‌بندی شده‌اند.در این مطلب قصد داریم شما را با روش های تهیه قهوه اسپرسو آشنا کنیم؛ روش های زیر اگر اصولی و با بهره گیری از قهوه های با کیفیت انجام شوند میتوانند در انتها بهترین شات های اسپرسو را ارائه دهند.

اسپرسو؛ محبوب ترین در دنیای قهوه ها

اسپرسو یک روش ایتالیایی برای تهیه قهوه در شات های بسیار غلیظ است. یک شات اسپرسو 1 اونس و یک شات دوبل 2 اونس است. اسپرسو را می‌توان در فنجان‌های کوچک میل کرد یا به عنوان پایه نوشیدنی‌های اسپرسو معروف مانند آمریکایینو، لاته، کاپوچینو و غیره استفاده کرد. برای تهیه اسپرسو، آب با فشار بسیار بالا از طریق دانه های بسیار ریز قهوه عبور می کند. یک شات اسپرسو دارای کرم در بالای آن است: یک فوم با رنگ قهوه ای روشن که طعمی فوق العاده و بافت کف مانند دارد.

یک فنجان قهوه به طور متوسط ​​حاوی حدود 100 میلی گرم کافئین است. یک اسپرسو اغلب حاوی 50 میلی گرم کافئین در هر شات است، در حالی که یک فنجان قهوه دمی در روشی مانند تهیه قهوه با کمکس می تواند به راحتی حاوی 200 میلی گرم کافئین باشد. همانطور که گفتیم اسپرسو نوعی نوشیدنی غلیظ قهوه است. این نوشیدنی از استخراج اسانس دانه های قهوه با حرارت و فشاربالا تهیه می شود. نوشیدنی های اسپرسو مانند لاته و کاپوچینو حاوی سطوح مختلفی از کافئین هستند. اما مقادیر حدودی کافئین در اسپرسو یه شرح زیر است:

تک شات: 29-100 میلی گرم (اغلب حدود 75 میلی گرم)
دو شات (دوپیو): 58-185 میلی گرم (اغلب حدود 150 میلی گرم)
بدون کافئین، تک شات: حدود 8 میلی گرم
بدون کافئین، دابل شات (دوپیو): حدود 16 میلی گرم

کدام نوع از قهوه اسپرسو کمترین مقدار کافئین را دارد؟

اسپرسویی که با 7 گرم دانه‌های روبوستا با درجه بالای رست و آسیاب نسبتاً درشت تهیه می‌شود و به‌ صورت یک شات ریسترتو عصاره گیری میشود؛ نسبت به سایر شات‌های اسپرسو کافئین کمتری دارد. برای یک ristretto با کافئین بسیار کم، از قهوه بدون کافئین استفاده میکنند.

اگرچه مردم اسپرسو را نوشیدنی ای با کافئین فوق العاده بالا تصور می کنند، اما یک فنجان قهوه اسپرسو به طور کلی کافئین کمتری نسبت به یک فنجان قهوه دمی دارد. ممکن است غلیظ تر باشد، اما اسپرسو در واقع کافئین کمتری نسبت به قهوه دم کرده دارد.

بهترین روش ها برای آماده سازی یک فنجان قهوه اسپرسو در خانه:

چگونه در خانه اسپرسو درست کنیم؟ اگر می خواهید اسپرسویی باکیفیت را داشته باشید، یک دستگاه اسپرسوساز رومیزی همان چیزی است که به آن نیاز دارید. طعم نهایی آن بهتر از هر روش دیگر است! اما چند روش دیگر وجود دارد که می تواند بدون هزینه بالا برای تهیه اسپرسو ماشین یک اسپرسوی عالی را ارائه دهد. در اینجا مروری بر روش های برتر تهیه اسپرسو آورده شده است.

برای مطالعه بیشتر در مورد هر روش روی آن کلیک کنید بروید:

دستگاه اسپرسوساز

اسپرسوساز قابل حمل

موکا پات

ایروپرس

دستگاه اسپرسوساز

بهترین راه برای تهیه اسپرسو؟ دستگاه اسپرسوساز

یک دستگاه اسپرسوساز، بهترین طعم اسپرسو را تولید می کند. این نوع دستگاه مشابه چیزی است که یک باریستا از آن استفاده می کند: روی میز قرار می گیرد و قهوه را تحت فشار و در دمای بالا عصاره گیری میکند.

مزایا و معایب دستگاه های اسپرسو ساز:

دستگاه های اسپرسوساز رومیزی گران ترین گزینه برای تهیه اسپرسو هستند که از 300 تا چند هزار دلار تنوع قیمت دارند. اما اگر اهل قهوه هستید، به دلیل کیفیت بالای نوشیدنی حاصل، ارزشش را دارد. اسپرسو ماشین بهترین انتخاب برای یک قهوه‌شناس است که می‌خواهد یک عصاره گیر قوی قهوه در خانه داشته باشد.

طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز

1-قهوه را آسیاب کنید: از قهوه رست اسپرسو استفاده کنید، حدود 9 گرم برای یک شات اسپرسو و 18 گرم برای یک شات دوبل. قهوه را آنقدر آسیاب کنید که بافت، پودری و یکدست شود. رست ها و برند های مختلف دانه ها به آسیاب متفاوتی برای دستگاه شما نیاز دارند. ممکن است لازم باشد تا چندین بار تست کنید تا اندازه دلخواه آسیاب خود را متوجه شوید.
2-قهوه را پیمانه کنید و داخل دستگاه بریزید: پودر قهوه را به سبد اسپرسو (پورتافیلتر) اضافه کنید. از تامپر استفاده کنید تا سطح قهوه را در داخل پورتافیلتر کاملاََ یکنواخت شود. برای دریافت بهترین شات اسپرسو، باید پودر های قهوه تا حد امکان صاف و یکدست باشد. اجرای درست این مرحله در کیفیت قهوه نهایی بسیار تاثیر گذار است.
3-عصاره گیری کنید: پورتافیلتر را در دستگاه اسپرسوساز قرار دهید و دکمه را فشار دهید تا عصاره گیری آغاز شود. اکثر دستگاه های اسپرسوساز خانگی یک گزینه اتوماتیک برای این کار دارند. یک شات اسپرسو برای عصاره گیری حدود 25 تا 30 ثانیه زمان نیاز دارد. طعم اسپرسوی عمیقی با کرم غلیظی دارد.
نکته: هر گونه تنظیمات را در نظر بگیرید: مدتی طول می کشد تا میزان ظرافت آسیاب قهوه و مقدار قهوه مورد استفاده را متوجه شوید: اگر شات آبکی است، کمی بیشتر از پودر قهوه یا آسیاب ریزتر قهوه استفاده کنید. اگر شات بیش از 30 ثانیه طول کشید، مقدار پودر قهوه را کاهش دهید یا از آسیاب درشت تری برای قهوه استفاده کنید.

اسپرسوساز قابل حمل

انتخاب دوم ما بسیار ارزان تر است، اما از نظر کیفیت نوشیدنی نهایی نزدیک به دستگاه اسپرسوساز است: یک اسپرسوساز دستی قابل حمل! اسپرسوساز قابل حمل بهترین راه برای تهیه اسپرسو بدون اسپرسو ماشین است. این دستگاه کوچک به شما امکان می دهد آب را به صورت دستی با عبور از قهوه به فنجان وارد کنید.

مزایا و معایب :

اسپرسوساز قابل حمل اسپرسو با کیفیت کمی نسبت به دستگاه اسپرسوساز تولید می کند: عصاره گیری آن به خوبی اسپرسو ماشین نیست و خامه غلیظی ندارد. با این حال، طعم آن به طرز شگفت آوری مناسب است و با قیمتی مناسب، یک پیشنهاد فوق العاده برای تهیه اسپرسوی فوری است. همچنین کوچک است و قابلیت حمل آسان برای مسافرت یا دفتر کار دارد.

تهیه قهوه اسپرسو با موکا پات: بیشترین شباهت به اسپرسو

موکا پات یک ایده بی نظیر برای تهیه یک قهوه غلیظ است. نوشیدنی حاصل از لحاظ عصاره گیری اسپرسو نیست، اما طعم آن به قدری شبیه است که می توانید از آن به عنوان یک پایه برای نوشیدنی های بر پایه اسپرسو استفاده کنید. قهوه حاصل از دم آوری با موکاپات بیشتر شبیه آمریکانو است تا اسپرسو. موکا پات با نام بیالتی نیز شناخته می شود که نام تجاری آن است.

موکاپات دستگاهی برای تهیه قهوه ای غنی و خوشمزه است. در این روش مخزن کوچک آب روی حرارت مستقیم شعله قرار میگیرد و بخار آب با فشار بالا از فیلتر فلزی حاوی پودر قهوه عبور کرده و به داخل دستگاه میریزد. استفاده از موکاپات در اروپا و ایالات متحده بسیار محبوب است.

مزایا و معایب قهوه موکاپات:

طعمی که می توانید با موکا پات به دست آورید فوق العاده است. در این روش عصاره گیری شما کافئین بالایی از قهوه دریافت میکنید، اما از نظر فنی (کرما به دست نمی آید و از لحاظ طعم و عطر به قوت اسپرسو نیست). این یک فنجان 5 اونس(حدود140گرم) است، در حالی که یک شات اسپرسو 1 اونس(28گرم) و یک شات دوبل 2 اونس(56گرم) است. با این حال این نوع دم آوری به عنوان یک گزینه برای تهیه نوشیدنی های بر پایه اسپرسو کاملا مناسب است!

اسپرسو Aeropress: شاید آخرین گزینه

شما می توانید اسپرسو را با Aeropress نیز درست کنید، اما این بهترین انتخاب ما برای طعم نیست. فقط در صورتی از آن استفاده کنید که تنها گزینه ای باشد که در دسترس دارید! AeroPress یک راه ساده برای تهیه اسپرسو بدون دستگاه است که هنوز طعمی غنی و شدید دارد. مکانیسم AeroPress مشابه یک پرس فرنچ کار می کند، زیرا از یک پیستون برای ایجاد فشار استفاده می کند. این تجهیزات ظاهر یک سرنگ یا سیلندر پلاستیکی بزرگ است که در انتهای آن فیلتری برای قهوه وجود دارد. قابل حمل، ارزان و آسان برای تمیز کردن است، و راهی در دسترس برای تهیه قهوه است. اما این روش تغییر های عمده ای روی طعم قهوه ایجاد می کند. طعم اسپرسو Aeropress نسبت به روش های دیگر تلخ تر است و کرم خاص و عطر خاصی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *